укр / рус / eng

Соціальне навантаження образу – основний інструмент брендингу завтрашнього дня

Соціальне навантаження образу - основний інструмент брендингу завтрашнього дня
Як ви ставитеся до реклами?

Задайте це питання своїм знайомим, які не мають відношення до цієї індустрії.

Вислухавши їхні відповіді, ви зрозумієте – сьогодні більшість споживачів належить до будь-яких видів реклами вкрай негативно.

Дивуватися тут нема чому, адже саме поняття «Реклама» вже давно втратило своє первинне значення. У наш час рекламою називають відверту брехню у ЗМІ від будь-якої особи, з метою наживи. І, зізнатися, в 90 випадках з 100, так воно і є.

Поняття «Реклама» в розумінні споживача перетворилася на негативну оцінку, стала ім’ям прозивним.

Судіть самі, сьогодні тисячі різноманітних компаній пропонують своїм споживачам «високу якість», «індивідуальний підхід» або, наприклад , «широкий асортимент» і «натуральний продукт». Всіх «рекомендують друзям», всі «лідери» і вже дуже-дуже давно «на ринку». Чи так це? Хороше питання. У кожному разі, це вже не має значення. Назвіть яблуко – яблуком, споживач все одно не повірить. Тому що для нього – ЦЕ РЕКЛАМА, а якщо так, значить, десь має бути підступ. Умовний рефлекс, знаєте…

Особливо виразно таке ставлення до реклами виражено в середовищі споживачів з доходом середнім і вище середнього. Це так званий середній клас. Саме на цих людей направлено більше половини всіх рекламних звернень. Практично кожна друга компанія прагне роздобути цих людей собі в клієнти. Все дуже просто, у них же є гроші! Але подумайте ось про що, невже ви справді вважаєте, що цих людей все ще можна пройняти «оригінальними слоганами і яскравими візуальними рішеннями», від яких їх вже просто нудить?

Рівень довіри споживачів до рекламних комунікацій прагне до нуля. Будь-який адекватний моніторинг це підтвердить. Просто порівняйте результати будь якої сьогоднішньої кампанії та результати, які ви отримували кілька років тому. І справа тут не тільки в кризі.

Схаменіться, в суспільстві, де хорошим тоном вважається «Не вестися на рекламу», успішно формувати образ ТМ стандартними методами стає практично неможливо. Так, ще п’ять років тому можна було легко створити успішний образ технологіями, основна маса яких була розроблена ще в 60х роках(!) минулого століття. Сьогодні це вже далеко в минулому. Все змінюється, ви і ваші споживачі в тому числі.

Ви купуєте продукти харчування, одяг, техніку? Тоді загляньте в себе, хіба вам не хочеться жити щасливо? Хіба ви не хотіли б все розуміти правильно? Хіба ви не мрієте жити в світі, де процвітають загальнолюдські цінності: любов, творчість, доброзичливість, розуміння, взаємовиручка і краса? Відповідь буде позитивною, тому що таке бажання природно і було присутнє у вашій свідомості завжди. Як і у всіх нас. Чому ви думаєте, що ваш споживач хоче чогось іншого?

Адже, по суті, весь сучасний маркетинг заснований на почутті провини, жадібності й егоїзмі. Переважна більшість рекламних звернень закликають споживача стати кимось, ким він не є, зробити щось, що викликає його внутрішнє неприйняття. Додайте сюди велику кількість відверто брехливих тверджень, і ви зрозумієте, чому саме поняття реклама сьогодні перетворилося на ім’я загальне.

Останні події в країні і в усьому світі створили передумови для виникнення особливої ​​емоційно-психологічної атмосфери. Вільний доступ до будь-якої інформації, свобода думок і ставлення до них, зрештою, призвели до загального розуміння того факту, що кожна людина має право жити так, як хоче, вільно висловлювати свою думку і відчувати причетність до соціальних процесів, які спрямовані на досягнення загального добробуту, яке, як відомо, нерозривно пов’язане з його власним.

Прогресивне населення країни давно ностальгує за гарними високими ідеями, простим людським якостям. Труднощі, пов’язані зі світовою фінансовою кризою тільки посилили це почуття. Люди просто втомилися від жорстокої конкуренції, шокуючих ідей, брехні і загального егоїзму.

Ці умови призвели до зміни світоглядних позицій цілого пласта суспільства. Того самого прошарку соціуму, яка є основною рушійною силою сучасного світу і об’єктом наслідування для більшості. І якщо ви хочете залучити цих людей, ваш світогляд, ваші життєві цінності також повинні змінитися. Основне правило економіки – попит породжує пропозицію, і вже ніяк навпаки.

Сьогодні, для того щоб сподобатися, потрібно бути дійсно хорошим. Необхідні нові, більш відповідні сучасному суспільстві методи просування. Виникла необхідність в абсолютно нових підходах до формування образу компанії, її продуктів або послуг у свідомості споживачів.

Одним з таких актуальних підходів може послужити «Соціальна навантаження образу». Суть цього підходу геніально проста:

Хочеш сподобатися? Зроби що-небудь дійсно хороше.

Соціальне навантаження образу припускає могутній акцент на увагу до потреб суспільства, в якому формується характер споживача. Методична робота, широке інформування про свою діяльність та нові підходи до реалізації заходів соціального спрямування дозволять вашому бренду «засяяти» в очах споживача. Білим світлом на тлі бляклих, технологічних та егоїстичних брендів конкурентів.

Озирніться навколо. Скільки компаній з ваших конкурентів вже пробували використовувати схожі методи? У якому напрямку, хоч повільно, але із завидною постійністю рухаються транснаціональні компанії-гіганти? Куди веде нас сучасне суспільство у своєму розвитку? Вислухайте власні брифи, про що говорять дослідження? Який він, сучасний споживач? Чого хочете особисто ви?

Дайте відповідь на ці питання і зробіть висновки. Упевнений, вони будуть дуже схожі з нашими.

Світогляд споживача зазнає змін. Цей глобальний процес позбавляє старі технології формування образу компанії, продукту або послуги великої частки їх ефективності. Багато хто з сучасних маркетологів і рекламістів вже розуміють суть того, що відбувається і намагаються задіяти нові підходи: заходи в рамках програм лояльності, благодійні та соціальні заходи, спонсорство і шефство. Проте їх ефективність на сьогоднішній день занижена недостатньою увагою до соціальних потреб сучасного споживача, а також застарілим, стереотипним підходом до реалізації.

Розробляючи чергову кампанію, спробуйте відмовитися від пафосних тверджень сумнівного штибу, і подумайте про споживача. Це легко, просто зробіть хорошу потрібну справу і цим доведіть йому своє щире бажання покращити світ. Проявіть по-справжньому творчий підхід до ведення бізнесу і він ще довго буде залишатися з вами. Дозвольте своєму споживачеві залишатися собою, надайте йому право вибору, і він вибере вас. Вже сьогодні.

Сергій Хівріч

Креативний директор

Арт-група ІМХО

укр / рус

Замовте зворотній дзвінок!

Залишіть контактні дані і ми зв'яжемося з вами протягом 7 годин